Rescue Lab

W dniu 27.05.2024 r. klasa 2 AC w ramach nagrody dla Jakuba Skorasińskiego za wygrany konkurs była na szkoleniu medycznym w Rescue Lab przy US.

Przy budynku, w którym mieści się Rescue Lab przywitał nas Pan Patryk- ratownik medyczny i osoba odpowiedzialna za szkolenie. Pan Patryk profesjonalnie i z dużą energią przystąpił do szkolenia. Pierwszym szkoleniem były pierwsza pomoc u dzieci i osób dorosłych przy zakrztuszeniu. Oczywiście w klasie 2 AC zawsze jest wielu ochotników i tak też było tym razem. Pierwszą osobą "ratowaną" był Maks. Po pokazaniu jak należy postępować przy zakrztuszeniu osób dorosłych. Grupa została podzielona na pary, które powtórzyły metody ratowania wskazane przez Pana Patryka. Ćwiczenie wykonane na piątkę! Kolejna metoda dotyczyła ratowania niemowlaków oraz małych dzieci. Klasa z dużym zainteresowaniem przyglądała się jak ratować życie małych dzieci.
Wreście przyszła pora na RKO zarówno u dzieci jak i osób dorosłych.  Każda para osób otrzymała fantom, na którym przeprowadzała RKO. 2 minuty bo tyle każda z osób wykonywała uciski i wdechy, aby kolejne dwie minuty RKO wykonała druga osoba z pary  i tak aż do przyjazdu karetki pogotowia. Ostatnim ćwiczeniem była pozycja boczna bezpieczna ustalona. Jak się okazało metoda, którą poznaliśmy dość szybko pozwala na ułożenie poszkodowanego w bezpiecznej pozycji.

Warsztaty były dla nas bardzo cenne, tym bardziej, że były praktyczne. Podziękowania należą się dla Rescue Lab i Pana Patryka za świetne poprowadzenie szkolenia oraz dla Jakuba Skorasińskiego za "wygranie" dla nas tego szkolenia. Dzięki temu szkoleniu, wiemy jak możemy pomóc innym.  

 

 

Adres

Katolickie Liceum Ogólnokształcące

im. św. Maksymiliana Marii Kolbego

Al. Wojska Polskiego 76, 70-481 Szczecin

tel. 91 423 38 57, mail: sk@sk.edu.pl

Kadra

Dyrektor: mgr Maciej Muszyński

Zastępca: mgr Magdalena Biskup

Pedagog: mgr Joanna Ronka

Prefekt: ks. Jakub Rogowski

Dane

ROK ZAŁOŻENIIA: 1992

NIP: 852-23-65-408

REGON: 321299810

Nowy numer konta: 10 1090 2268 0000 0001 5103 6074

Copyright (c) Liceum Katolickie 2022.