XXI. Forum Szkół Katolickich

Kolejne Forum Szkół Katolickich za nami! W dniach 16-19.09.2023 r. uczniowie klas drugich wraz z opiekunami udali się do Częstochowy, po drodze zwiedzając Niepokalanów i Warszawę. Młodzież miała szansę na wspólną modlitwę, odwiedzenie ważnych miejsc w Polsce, poznanie odpowiedzi na nurtujące ich pytania oraz integrację.


W dniach 16-19.09 wybraliśmy się na wycieczkę do Częstochowy na Forum Szkół Katolickich. Po drodze zwiedziliśmy Niepokalanów, gdzie znajduje się muzeum naszego patrona - Św. Maksymiliana. Poznaliśmy wiele faktów i ciekawostek z Jego życia. Następnie wyruszyliśmy do Warszawy, gdzie spędziliśmy dwa kolejne dni. Zwiedziliśmy w tym czasie między innymi: Zamek Królewski, którego piękne wnętrze wywarło na nas ogromne wrażenie; Muzeum św. Jana Pawła II oraz bł. Stefana Wyszyńskiego, w którym mogliśmy poznać życie tych dwóch postaci od urodzenia aż do śmierci oraz Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki. Było to wzruszające doświadczenie, zważywszy na charyzmatyczną postać księdza, Jego życie i  tragiczną śmierć.
Po dotarciu do Częstochowy mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu, modląc się wspólnie do Matki Bożej. Następnego dnia odbyło się Forum Młodzieży Szkół Katolickich, na które przyjechało ponad 1500 uczniów  z całej Polski.
Wysłuchaliśmy wystąpień ks. Wojciecha Węgrzyniaka oraz rzecznika praw dziecka - Mikołaja Pawlaka. Razem uczestniczyliśmy w modlitwie, rozważaniach oraz śpiewach, którym towarzyszył utalentowany zespół muzyczny Projekt Fausystem. Na koniec zwiedziliśmy Jasną Górę i wzięliśmy udział w Mszy Św. w samej Bazylice Jasnogórskiej.
Wyjazd wiele nas nauczył, ale nie zabrakło również czasu na integrację i miłe spędzenie czasu w gronie rówieśników. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za perfekcyjną organizację- ks. Michałowi! oraz za możliwość uczestniczenia w takiej wycieczce.
Opiekunom wyrażamy wdzięczność. To było niezwykłe przeżycie.

Alina Bajer kl. 2 ac

Adres

Katolickie Liceum Ogólnokształcące

im. św. Maksymiliana Marii Kolbego

Al. Wojska Polskiego 76, 70-481 Szczecin

tel. 91 423 38 57, mail: sk@sk.edu.pl

Kadra

Dyrektor: mgr Maciej Muszyński

Zastępca: mgr Magdalena Biskup

Pedagog: mgr Joanna Ronka

Prefekt: ks. Jakub Rogowski

Dane

ROK ZAŁOŻENIIA: 1992

NIP: 852-23-65-408

REGON: 321299810

Nowy numer konta: 10 1090 2268 0000 0001 5103 6074

Copyright (c) Liceum Katolickie 2022.