Nasi uczniowie w Londynie

W połowie czerwca odbyła się szkolna wycieczka do Londynu, wzięło w niej udział 62 uczniów wraz z nauczycielami.  Mieliśmy przyjemność nocować u rodzin angielskich w południowo- zachodniej dzielnicy Morden. Pierwszą niespodzianką były oficjalne urodziny króla Karola, czyli słynna parada Trooping the Colour, na którą wprosiliśmy się już pierwszego dnia. Mieliśmy szczęście zobaczyć króla Karola z żoną oraz  księżną Kate z dziećmi jadących karetą do Pałacu Buckingham  słynną aleją The Mall.
Spośród wielu atrakcji, które odwiedziliśmy było Warner Bros Studio, gdzie mogliśmy odkryć tajemnice kręcenia filmów z Harrym Potterem.  Podziwialiśmy panoramę Londynu z  The London Eye, płynęliśmy stateczkiem po Tamizie. Gościliśmy w Teatrze Szekspirowskim  The  Globe. Poczuliśmy też  swoisty klimat londyńskiego metro, którym sprawnie przemieszczaliśmy się pomiędzy atrakcjami.  Odwiedziliśmy British Museum ze słynną kolekcją egipskich mumii,  pełne tajemnic Natural History Museum oraz twierdzę  Tower of London, gdzie podziwialiśmy klejnoty koronne królów Anglii, wraz z koroną króla Karola.  Wybraliśmy się też do Windsor, gdzie zobaczyliśmy słynną rezydencję rodziny królewskiej. Poczuliśmy też atmosferę biznesowej dzielnicy The City.
Mieliśmy również okazję  pospacerować po londyńskich ulicach i chłonąć niepowtarzalny klimat uroczych pchlich targów,. Obejrzeliśmy występy artystów ulicznych w Covent Garden, zanurzyliśmy się w magicznej atmosferze China Town.
Dzięki ciekawym opowieściom pana przewodnika Jacka Furmańczyka, mieliśmy szansę poznać historię Anglii w nieszablonowy sposób, historia Henryka VIII " z przymróżeniem oka" zostanie w naszej pamięci na zawsze. 
 Przez ten niezwykły tydzień, udało nam się poczuć magię Londynu,  z jego wielokulturowością i różnorodnością.. Zdecydowanie ulegliśmy urokowi tego miasta, już tęsknimy... 

 

Adres

Katolickie Liceum Ogólnokształcące

im. św. Maksymiliana Marii Kolbego

Al. Wojska Polskiego 76, 70-481 Szczecin

tel. 91 423 38 57, mail: sk@sk.edu.pl

Kadra

Dyrektor: mgr Maciej Muszyński

Zastępca: mgr Magdalena Biskup

Pedagog: mgr Joanna Ronka

Prefekt: ks. Jakub Rogowski

Dane

ROK ZAŁOŻENIIA: 1992

NIP: 852-23-65-408

REGON: 321299810

Nowy numer konta: 10 1090 2268 0000 0001 5103 6074

Copyright (c) Liceum Katolickie 2022.