Upalny był ten Wrocław!

Klasa III a do poniedziałku do czwartku wchłonęła podczas klasowej wycieczki do Wrocławia - oprócz niezbędnych w tak upalne dni potężnych ilości wody - ogromne dawki historycznych i kulturalnych informacji o tym cudownym mieście.

Tę wiedzę serwował nam cierpliwie i w bardzo ciekawy sposób przesympatyczny lokalny przewodnik – pan Sebastian, który oprócz oczywistych klasyków takich jak: Stare Miasto, Ostrów Tumski, Panoramę Racławicką, Muzeum Narodowe czy ogród zoologiczny pokazał nam także mnóstwo innych fascynujących zakamarków tego magicznego miejsca. Byliśmy na przykład w tutejszym aqua-parku, gdzie mogliśmy znaleźć wytęsknione chwile ulgi od potwornego skwaru. Wjechaliśmy też ultraszybką windą na 49 piętro apartamentowca Sky-Tower. Tu upajaliśmy się do bólu powalającą na kolana panoramą okolic Wrocławia.

Miłośnicy flory relaksowali się w ogrodzie botanicznym i japońskim, a koneserzy nauki delektowali się na przykład fantastycznymi efektami specjalnymi w muzeum wody zwanym Hydropolis. Humaniści, których nie było jednak wśród nas zbyt wielu, mogli np. poobcować z duchem i twórczością Tadeusza Różewicz w nowoczesnym i niezwykle ciekawym Muzeum Pana Tadeusza.

Każdy więc mógł znaleźć coś dla siebie. To były wspaniałe, cudowne cztery dni spędzone wspólnie na wrocławskich uliczkach wśród wyłaniających się z każdego zakątka miasta ciekawskich krasnali.

 

Adres

Katolickie Liceum Ogólnokształcące

im. św. Maksymiliana Marii Kolbego

Al. Wojska Polskiego 76, 70-481 Szczecin

tel. 91 423 38 57, mail: sk@sk.edu.pl

Kadra

Dyrektor: mgr Maciej Muszyński

Zastępca: mgr Magdalena Biskup

Pedagog: mgr Joanna Ronka

Prefekt: ks. Jakub Rogowski

Dane

ROK ZAŁOŻENIIA: 1992

NIP: 852-23-65-408

REGON: 321299810

Nowy numer konta: 10 1090 2268 0000 0001 5103 6074

Copyright (c) Liceum Katolickie 2022.