Obóz integracyjny za nami

Coroczny obóz integracyjny klas pierwszych w Poroninie na Majerczykówce odbył się w dn. 21-28 sierpnia.
Wyruszyliśmy po przewodnictwem księdza Michała, przy współdziałaniu Pani Wicedyrektor, pomocy siostry Ruth, księdza Krzysztofa, Pani Pedagog oraz wychowawców, by zdobyć Tatry Zachodnie. Wszystkim nam towarzyszyły silne, ale pozytywne emocje; przede wszystkim ciekawość ludzi i przeżyć oraz... niepokój czy uda się nam sprostać turystycznym wyzwaniom.
Rankiem w poniedziałek dotarliśmy na miejsce.
Rozdzieleni na dwa domy po zakwaterowaniu i szybkim śniadaniu wyruszyliśmy w pierwszą wędrówkę...do sklepu  mieszczącego się w sąsiadującej wsi o wdzięcznej nazwie Murzasichle.
Dzień zakończył się wspólną Mszą św. Wzruszającą i kameralną, w powietrzu pachnącym górską przygodą.
We wtorek klasa  1b spotkała  się w Kościelisku z przewodnikiem, panem Marcinem. Przemierzaliśmy Dolinę Kościeliska kierując się na Halę Ornak. W Schronisku im. Waltera Goetla posililiśmy się wyśmienitą szarlotką z bitą śmietaną i jagodami, po czym wspięliśmy się jeszcze nad Smreczyński Staw.
W drodze powrotnej wzmocniliśmy swe nadwątlone siły w bacówce, zajadając się oscypkami i pijąc żętycę.
Warto było wstać  wcześnie!
W czasie, gdy 1b zdobywała swe pierwsze szlify turystyczne, klasy 1ac poznawały się podczas gier i zabaw integracyjnych zainicjowanych przez Panią Pedagog.
Dzień zakończył się wspólną Mszą Św.
W środę 1b została "w domu", by wzorem klas 1ac poznać się lepiej, natomiast klasy 1ac wyruszyły do Schroniska Murowaniec.
Szlak prowadził od Brzezin przez Doliną Suchej Wody do Murowańca. W schronisku oczywiście szarlotka, chwila przerwy i dalej poszliśmy nad Czarny Staw, gdzie rozpościerał się widok przepiękny choć chmur nie brakowało. Było wspaniale. Droga powrotna do Kużnić szybko minęła.
Czwartek zapowiadał się bogato, jeśli idzie o ilość atrakcji.
Przed południem klasy zdobyły Sarnią Skałę. Z Sarniej zeszliśmy na Polanę Strążyska i przez Dolinę Strążyska przeszliśmy na Stary Cmentarz na Pęksowym Brzyzku.
Stamtąd na Krupówki. Mieliśmy niespełna godzinę, by wchłonąć uroki najsłynniejszej ulicy Zakopanego. Nie był to jednak koniec wrażeń. Odwiedziliśmy jeszcze Sanktuarium MB Fatimskiej oraz Izbę Regionalną "U Gąsienicy" na posiady o tematyce tatrzańskiej u Pana Adama Gąsienicy.
Nie dość na tym! Wieczorem czekała nas wizyta w Termach Szaflarskich!
Ten dzień zakończył się wspólnym ogniskiem. Klasy "współzawodniczyły" w konkursie na najciekawsze zaprezentowanie się oraz wymyślenie historii  dotyczącej pochodzenia nazwy Murzasichle. Wspólnym pląsom nie było końca!!!
Piątek był ostatnim dniem obozu i zapowiadał się "chodliwie".
Wyruszyliśmy dziarskim marszem przez Małe Ciche na Wiktorówki, a po mszy św. wspięliśmy się na niezapomniana, zwłaszcza przy pięknej pogodzie, Rusinową Polanę.
Z Polany roztaczał się widok na Hawrań, Lodowy, Gerlach, Rysy...
Nikomu nie chciało się jeszcze schodzić.
Ten obóz...
To było niezapomniane przeżycie, takie, które pozostaje w człowieku na całe życie.
Dziękujemy Wszystkim tym, dzięki którym było możliwe zorganizowanie tego wyjazdu! Dziękujemy tym, którzy w nim uczestniczyli.

 

Adres

Katolickie Liceum Ogólnokształcące

im. św. Maksymiliana Marii Kolbego

Al. Wojska Polskiego 76, 70-481 Szczecin

tel. 91 423 38 57, mail: sk@sk.edu.pl

Kadra

Dyrektor: mgr Maciej Muszyński

Zastępca: mgr Magdalena Biskup

Pedagog: mgr Joanna Ronka

Prefekt: ks. Michał Mikołajczak

Dane

ROK ZAŁOŻENIIA: 1992

NIP: 852-23-65-408

REGON: 321299810

Nowy numer konta: 10 1090 2268 0000 0001 5103 6074

Copyright (c) Liceum Katolickie 2022.