Zbudowali łódź solarną!

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Pikniku OZE (Odnawialne Źródła Energii) organizowanym przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w ramach XXI Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki. Dwie drużyny z klasy 2a i 3c wystartowały w I regatach łodzi solarnych. Do zadań uczestników należało zbudowanie szybkiej, lekkiej i ciekawej łodzi.

Od organizatorów otrzymaliśmy dwa zestawy solarne, składające się z ogniwa słonecznego, silnika elektrycznego z uchwytem montażowym i śmigła. Konstrukcja kadłuba, napędu  i zasilania zależała już od inwencji i zdolności uczniów. Po kilku próbach i naprawach walka na torze wodnym była zaciekła i emocjonująca zarówno przy oświetleniu sztucznym jak i tym naturalnym.

Jakub Bałdyga, Antoni Byjoś, Jan Charabin, Michał Sakowski i Mikołaj Woronko z klasy 3c zajęli trzecie miejsce w regatach ze swoją łodzią zbudowaną według własnego projektu za pomocą drukarki 3D. Dodatkowo ich łódź zdobyła nagrodę za walory wizualne.

Maciej Borkowski, Krzysztof Lipiec, Jędrzej Majdziński, Jan Sikora, Hanna Stankiewicz, Mateusz Szachniewicz, Julia Szczerbik i Miłosz Wachowiec z klasy 2a swoim Boatusem wywalczyli 4 miejsce.

Gratulacje dla młodych konstruktorów!

KaPi