Obóz integracyjny pierwszaków

Integracja pierwszoklasistów

Tradycją naszej szkoły jest wyjazd w sierpniu na Majerczykówka koło Zakopanego. Nowo przyjęci uczniowie wraz z wychowawcami, z panią pedagog, panią dyrektor i z księdzem  prefektem spotkali się z uczniami już na pierwszym zebraniu (pod koniec lipca), drugie spotkanie było już przy autokarze 22 sierpnia. Wtedy to ruszyliśmy w kierunku Zakopanego. Choć pogoda nas nie rozpieszczała, to najważniejsze, że byliśmy razem i mogliśmy nawzajem się poznawać przez tydzień.

W poniedziałek zaliczyliśmy porządny spacer przez Majerczykówka i Murzasichle. Kolejne trzy dni były czasem integracji każdej klasy z wychowawcą. Prowadziła te zajęcia z pani pedagog Joanna Ronka. Pozostałe dwie klasy integrowały się podczas wspólnego wędrowania.

I tak w deszczowy wtorek odwiedziliśmy Zakopane, po mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach przeszliśmy na stary cmentarz na Pęksowym Brzysku. Byliśmy na Gubałówce, a następnie tradycyjnie odwiedziliśmy zakopiańskie Krupówki.

Środa była jedynym dniem bez deszczu. Szlakiem z Kuźnic dotarliśmy na Halę Gąsienicową, do schroniska Murowaniec, skąd przeszliśmy nad Czarny Staw Gąsienicowy. Przewodnikiem wyprawy tego dnia była pani Ania, która w bardzo ciekawy sposób opowiadała uczniom o zwyczajach chodzenia po górach, o panoramie Tatr, a także odpowiadała na liczne pytania uczniów, które zadawali podczas przystanków. Środowy wieczór był iście rekreacyjny. Odpoczywaliśmy w wodach termalnych w Szaflarach. W czwartek wyruszyliśmy autokarem w kierunku Wadowic. Udaliśmy się na rynek, by tam rozkoszować się smakiem papieskich kremówek. Uczestniczyliśmy w mszy świętej w wadowickiej bazylice. Następnie spotkaliśmy się z panią Marią przewodnik. Odwiedziliśmy Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, w którym w bardzo nowoczesny sposób przedstawiona jest biografia świętego.

Czwartkowy wieczór to tradycyjna prezentacja klas, którą uczniowie przygotowywali od samego początku wyjazdu. Klasa A matematyczno-informatyczna, klasa B biologiczno-chemiczna oraz klasa C medialno-społeczna stanęły na wysokości zadania. Podczas prezentacji swoich klas zauważyć można było osoby z nietuzinkowym poczuciem humoru, z ambitnymi i rozmaitymi pomysłami. By tradycji stało się zadość, ten wieczór spędziliśmy przy ognisku.

W piątkowy poranek odwiedziliśmy Izbę Regionalną w Murzasichle, gdzie Gazda Adam w przezabawny sposób przedstawił zwyczaje, tradycje, stroje, muzykę oraz smakołyki Podhala. Wizytę w tej Izbie zakończyliśmy śpiewaniem STO LAT, bo okazja nie byle jaka, tego dnia Ola z klasy 1c oraz pani dyrektor Magda świętowały swoje urodziny. Nie mogło więc zabraknąć i tortu. Po tej słodkiej konsumpcji pojechaliśmy w kierunku Wierchu Porońca, skąd Ruszyliśmy z panem przewodnikiem Wacławem na Rusinową Polanę. Stąd zeszliśmy na Wiktorówki, gdzie po wspólnej Eucharystii i wypiciu herbaty u braci dominikanów zeszliśmy w stronę Zazadni. Wróciliśmy do ośrodka, by zjeść obiad i porządnie się spakować, bo wieczorem ruszyliśmy na Szczecin. Warto wspomnieć, że w górach byli również z nami nasi absolwenci: Alicja, Łukasz i Wiktor.

Wdzięczni za ten wspólnie spędzony czas dotarliśmy wczesnym sobotnim rankiem do naszego Szczecina, gdzie uczniów odebrali stęsknieni rodzice.

Wyjazdy integracyjne przed rozpoczęciem roku szkolnego mają coś w sobie szczególnego, bo za chwilę pierwszego września spotkamy się w szkole i już nie będziemy tacy anonimowi...

Adres

Katolickie Liceum Ogólnokształcące

im. św. Maksymiliana Marii Kolbego

Al. Wojska Polskiego 76, 70-481 Szczecin

tel. 91 423 38 57, mail: sk@sk.edu.pl

Kadra

Dyrektor: mgr Magdalena Biskup

Zastępca: mgr Marek Hajdukiewicz

Pedagog: mgr Joanna Ronka

Prefekt: ks. Jakub Rogowski

Dane

ROK ZAŁOŻENIIA: 1992

NIP: 852-23-65-408

REGON: 321299810

Nowy numer konta: 10 1090 2268 0000 0001 5103 6074

Copyright (c) Liceum Katolickie 2022.