Projekt Interreg

Pragniemy poinformować, że nasza Szkoła podjęła współpracę z Katedrą Ogrzewnictwa, Wentylacji i Ciepłownictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie w ramach projektu  Interreg VA dofinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR)

Energia + Technologia = Szkoła + Zawód

Technologie energii odnawialnej w szkołach – dla wykwalifikowanych pracowników przyszłości.

 

Głównym celem tego projektu jest wdrażanie treści związanych z systemami energetyki odnawialnej do programu nauczania w szkołach ponadpodstawowych i tym samym motywowanie uczniów do podejmowania kariery w zawodach technicznych (STEM).

Działania realizowane w ramach projektu będą obejmowały między innymi opracowanie metod oraz treści dydaktycznych dotyczących systemów energii odnawialnej do wykorzystania w szkole.

W wyniku projektu powstanie specjalny kufer z zestawem dydaktycznym dotyczącym systemów energetyki odnawialnej. Umożliwi on wykorzystanie różnych metod przybliżania treści technicznych i przeprowadzania eksperymentów. Będzie zawierał między innymi podręcznik, szablony prezentacji i animacje do nauczania bardziej złożonych kontekstów technicznych oraz modele 3D dla ich ilustracji, które nauczyciele wraz z uczniami będą mogli wykorzystać na wybranych lekcjach. Jego zawartość będą stanowić także materiały pozwalające na przeprowadzenie ciekawych doświadczeń.

Na specjalnie przygotowanej stronie internetowej uczniowie oraz ich rodzice będą mogli znaleźć ciekawe informacje dotyczące problematyki odnawialnych źródeł energii, quizy, kalkulatory emisji CO2 pozwalające na obliczenie swojego śladu węglowego oraz przykłady dobrych praktyk z zakresu wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Po stronie niemieckiej w projekcie uczestniczy kilka szkół średnich z regionu Meklemburgii - Pomorza Przedniego. Mamy nadzieję, że współpraca z nimi w ramach tego projektu pozwoli nam nie tylko na wymianę doświadczeń, ale także na nawiązanie trwałych kontaktów i stworzenie wspólnej przestrzeni edukacyjnej dla naszych uczniów i nauczycieli.

Projekt realizowany od 01.09.2020 do 30.06. 2022 r.

Adres

Katolickie Liceum Ogólnokształcące

im. św. Maksymiliana Marii Kolbego

Al. Wojska Polskiego 76, 70-481 Szczecin

tel. 91 423 38 57, mail: sk@sk.edu.pl

Kadra

Dyrektor: mgr Maciej Muszyński

Zastępca: mgr Magdalena Biskup

Pedagog: mgr Joanna Ronka

Prefekt: ks. Michał Mikołajczak

Dane

ROK ZAŁOŻENIIA: 1992

NIP: 852-23-65-408

REGON: 321299810

KONTO: 33 1500 1113 1211 1001 5510 0000

Copyright (c) Liceum Katolickie 2016. Administrator: Krzysztof Sobczak. All rights reserved.