Alicja Laureatką!

Miło nam ogłosić, że Alicja Szałańska z kl 3c została laureatką XII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej!

Jury składające się z wybitnych psychologów polskich przyznało trzy, równorzędne pierwsze miejsca. Warto dodać, że w tamtym roku Ala także startowała w Turnieju i zdobyła nagrodę specjalną redaktora Naczelnego wydawnictwa Charaktery. Nagrodą w Turnieju jest : maksymalną  liczba punktów w postępowaniu rekrutacyjnym, co jest podstawą do przyjęcia na studia stacjonarne w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego  :) oraz stypendium ufundowane przez „Charaktery” w wysokości 3000 zł.

Wydawnictwo „Charaktery” po raz dwunasty  przeprowadziło Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej. W Turnieju uczestniczyło 1565 uczniów  z 434 szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Zmagania rozpoczęły się w październiku a zakończyły 5 kwietnia. Pierwszym etapem był test on line dzięki któremu wyłoniono 100 finalistów, którzy mieli spotkać się w Warszawie najpierw na ponownych zmaganiach pisemnych, a parę godzin później na ustnych. Sytuacja w kraju sprawiła,że w tegorocznym Turnieju musiał zostać zmieniony regulamin  finału i rywalizacji o laury.

Tym razem  100 finalistów podeszło do testu on line ... w domu  4.04 o godzinie 10.00, a  potem wyłoniona 10, walcząca o laury  zasiadła na przed komputerami 5.04 o 12.00. W tym roku ścisły finał (czyli walka o laury) polegał na wypowiedzi pisemnej na 2 wylosowane tematy, każdy miał na to 30 min , i mógł użyć max 3000 słów. Nasza Laureatka wylosowała tematy:

• "Co za temperament! Czym jest temperament, jakie wymiary obejmuje i jak się kształtuje?" oraz
  • "Moja przygoda z psychologią. Czego dowiedziałaś się/dowiedziałeś się o sobie i innych ludziach, zgłębiając tajniki psychologii? Czy psychologia jest potrzebna współczesnemu człowiekowi? W jakich dziedzinach życia wiedza psychologiczna jest szczególnie przydatna?" które pozwolily pokazać  Ali swą wiedzę i niezwykłą osobowość i  dały zasłużone  zwycięstwo.

Szanowni Państwo proszę zapamiętać to nazwisko i tą młodą, ambitną, sumienną oraz chłonną wiedzy osóbkę to przyszłość polskiej psychologii :). Serdeczne gratulacje dla Alicji i jej opiekunki P. M. Mazurkiewicz-Obst. Brawo!