FINALISTKI OLiJP

TRZY FINALISTKI L JUBILEUSZOWEJ OLIMPIADY LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO

Miło nam poinformować, że decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego trzy nasze licealistki otrzymały tytuły finalistek. Są to wyjątkowo uzdolnione uczennice klas humanistycznych:

WERONIKA GOSK z klasy 2 c,  która zajęła II miejsce w okręgu i  po raz drugi otrzymała tytuł FINALISTY

JUSTYNA KNIAŹ  z klasy 3 c  otrzymała tytuł FINALISTY

MARIA WOSZCZYŁO z klasy 3 c uzyskała tytuł FINALISTY

Dziewczęta znalazły się w wąskim gronie ośmiu osób wytypowanych w województwie zachodniopomorskim do III etapu zawodów centralnych. Fotografię  zrobiono  9 marca,  tuż przed ogłoszeniem decyzji o zamknięciu szkół. Właśnie wtedy obchodziliśmy w liceum Dzień Kobiet, dlatego uczennice są bez mundurków :).

Niestety decyzją MEN  nikt nie otrzymał tytułu laureata, ponieważ uroczyste obchody L Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, w związku z zagrożeniem epidemią, zostały odwołane.

Serdecznie gratulujemy Uczennicom i Rodzicom, a uczniów zapraszamy do udziału w kolejnej LI Olimpiadzie Polonistycznej w roku szkolnym 2020/2021. Szczególne podziękowania oraz gratulacje dla nauczyciela, bez którego sukces ten nie byłby możliwy-  Pani Sylwii Potaman. BRAWO!