Mikołajkowe prezenty

6 grudnia zawitał do naszego liceum w asyście dwóch swoich Śnieżynek  święty Mikołaj.

Od wczesnych godzin rannych w szkole,  można było wyczuć pewne napięcie wśród uczniów. Przecież dziś jest 6 grudnia. Z pewnością odwiedzi nas św. Mikołaj i rozda prezenty. Ci, którzy byli przez ostatni rok grzeczni spodziewali się niespodzianki od św. Mikołaja. Jednak część uczniów była niepewna i obawiała się, że otrzyma rózgę. Wreście jest! Przybył! Dobroduszny staruszek w towarzystwie dwóch Śnieżynek chodził od sali do sali.  Swoim przenikliwym aczkolwiek dobrym wzrokiem szybko oceniał ucznia (dobrze, że nie wystawiał ocen) i albo dawał mu słodką nagrodę, albo należało Mikołaja przekonać swoim błyskotliwym programem artystyczno-rozrywkowym lub inną formą zwaną artystyczną, że prezent się należy. Śnieżynki dwoiły się i troiły pomagając Mikołajowi rozdać słodkości. W miejsce niepewności pojawiła się radość i …ulga. Na szczęście nikt nie otrzymał rózgi. Czy za rok też się u nas pojawi? Zobaczymy. Warto się starać.