Ścisle i na temat

Od poniedziałku (25.11) do poniedziałku w szkole królowały nauki ścisłe. Na szkolnych korytarzach pojawiła się duża liczba przygotowanych przez uczniów plakatów o tematyce dotyczącej matematyki, fizyki, geografii, biologii itd..

W poniedziałek i środę odbył się,  jak co roku konkurs SprintMat (już piąta edycja!). W tym roku uczniowie obliczali potęgi. Rywalizacja między drużynami klas była niezwykle emocjonująca. Wygrała drużyna o nazwie "1 A"z klasy 2 A. Drugie miejsca zajęła drużyna z klasy 1 A- "Bliźniaki Banacha",  a trzecie- "Zbiór pusty" z klasy 1 C. Wyrazy uznania dla wszystkich uczestników konkursu za chęć "walki" z potęgą matematyki, a laureatom gratulujemy osiągniętych wyników. Główna nagroda dla zwycięskiej drużyny zniknęła bardzo szybko... - tort czekoladowy.

W czwartek klasy biologiczne (i nie tylko)  uczestniczyły w wykładzie pani dr nauk medycznych  K. Barczak nt. "Higiena jamy ustnej i choroby przyzębia". Uczniowie mogli się dowiedzieć jak dieta i codzienne zabiegi higieniczne wpływają na stan zdrowia jamy ustnej.

Również w czwartek miał miejsce "barwny" wykład z chemii nt." Co ja paczę;)?- czyli o barwie i niekoniecznie z przymrużeniem oka". Oprócz tego na długiej przerwie była okazja do sprawdzenia swojej wiedzy – nagrodą za poprawną odpowiedź na pytanie z matematyki, fizyki, chemii, geografii, biologii lub informatyki były słodycze. Kto wiedzę miał ten w tym dniu na brak słodyczy nie narzekał.

W piątek klasy matematyczne uczyły się dzielić sekrety na wykładzie z matematyki "Jak podzielić sekret? " dra Lucjana Szymaszkiewicza, adiunkta w Instytucie Matematyki US.

Wyniki indywidualne konkursu SprintMat ed. 5:

1. Marcin Kamasa, klasa 2 A- 1 miejsce
  2. Małgorzata Przezdomska, klasa 2 A- 2 miejsce
  3. Joanna Mecha, klasa 3 B- 2 miejsce
  4. Jakub Szewczyk, klasa 1 A- 3 miejsce
  5. Jakub Oglęcki, klasa 1 A- 3 miejsce
  6. Jakub Bałdyga, klasa 1 C- 3 miejsce
  7. Bartosz Bagiński, klasa 2 A- 3 miejsce
Wyniki drużynowe:
      1 miejsce- "1 A" - klasa 2 A (58,69 pkt)
      2 miejsce- "Bliźniaki Banacha" - klasa 1 A (50 pkt)
      3 miejsce- "Zbiór pusty" - klasa 1 C (44 pkt)