Złota lira i pierwsze miejsce

18-04-ujejski

W sobotę 14 kwietnia w sali Teatralnej Akademii Sztuki w Szczecinie odbył się XII Zachodniopomorski Konkurs Recytatorski O Złotą Lirę Kornela Ujejskiego.

Wzięły w nim udział dwie uczennice z naszej szkoły, Marta Puzio z klasy 2c i Dominika Bacławska z 2b. Marta wywalczyła główną nagrodę - lirę, a Dominika zajęła pierwsze i jedyne przyznane miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Dziewczyny jesteście wspaniałe! Serdecznie gratulujemy Wam i Waszej nauczycielce Pani Sylwii Potaman tego wyjątkowego sukcesu.

Od kilku lat Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w ramach realizacji programu „Ocalić od zapomnienia” wydobywa z niepamięci osobę i twórczość ostatniego z XIX-wiecznych romantyków Kornela Ujejskiego.

Jednym z działań mających zwrócić uwagę na tego wielkiego poetę i publicystę jest ogłoszony w 2007 r. przez to Stowarzyszenie Zachodniopomorski Konkurs Recytatorski o „Złotą Lirę” Kornela Ujejskiego. Obejmuje on swoim zasięgiem teren całego województwa Zachodniopomorskiego, odbywa się w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim.